با توجه به طرح کد دار کردن گوشیهای موبایل یا طرح ریجستری در این پست اموزش کامل ریجستر کردن گوشیهای مسافری را توضیع خواهیم داد.

  • بیاد داشته باشید قبل از انجام مراحل زیر از استعلام سیمکارت در سامانه همتا جهت اطلاع از سابقه ریجستر کردن گوشی با ان سیمکارت
  • گام اول: در دست داشتن یک سیمکارت معمولی همراه با کد ملی صاحب سیمکارت و یک شماره پاسپورت  دلخواه معمولا شماره پاسپورت با حرف لاتین شروع خواهد شد مانند M5657538  سپس رفتن به ادرس و لینک ذیل برای ثبت گوشی در سامانه گمرکhttps://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister?0 هنگام کلیک  روی این ادرس با صفحه پایین مواجه خواهید شد که باید تیک گزینه قبول دارم زده شود و سپس سریال یا همان IMEI گوشی در کادر ان ثبت شود و اگر گوشی دوسیمکارت است با زدن روی گزینه  + کادر دوم را ایجاد نموده و سپس سریال دوم گوشی را دران ثبت خواهیم کمردن سپس با زدن گزینه ادامه به صفحه بعدی انجام مرحله ریجستری خواهیم رفت.

  • گام دوم: در این مرحله همانند تصویر برند گوشی موبایل و شماره مدل ان برند را در داخل کادرهای ارائه شده انتخاب نموده و سپس منتظر خواهید ماند تا قیمت جهانی ان معمولا یا بصورت یورو یا دلار است روئیت شود و در صورت روئیت قیمت تیک گزینه ادامه را خواهید زد.
  • توجه داشته باشید به هیچ وجه سعی نکنید که مدل غیر گوشی مورد نظر را انتخاب نمایید زیرا در مراحل پایانی تاکید در سامانه همتا بصورت بررسی در کارتابل سامانه قرار خواهد گرفت سپس رد خواهد شد و پول پرداخت شده نیز مسترد نخواهد شد.

  • گام سوم:
  • در این مرحله همانطور که مشاهده می کنید. در گزینه اول شماره تلفن همراه و در گزینه دوم شماره کد ملی مربوط به ان سیمکارت را تایپ نموده و سپس در گزینه اخر شماره پاسپورت انتخابی مورد نظر تایپ نموده وگزینه ادامه را بزنید تا به مرحله بعدی که تاکید شماره تماس است برسید که انهم یک کد چهار رقمی است که به شماره موبایل تایپ شده در گزینه اول اس ام اس خواهد شد.

  •  گام چهارم :
  • پس از ارسال کد امنیتی چهار رقمی به صفحه بعدی هدایت خواهید. شد که در واقع با چک کردن دقیق سریالهای تلفن همراه مرد نظر یکبار دیگر گزینه پرداخت را بزنید تا به صفحه پرداخت انلاین سامانه هدایت شوید.ضمن زدن تیک پرداخت به شماره تلفن تایپ شده در سامانه گمرک در قسمت گام سوم شناسه پرداخت اس ام اس خواهد شد که این شناسه پرداخت در مراحل نهایی ریجستری یعنی ثبت در همتا مورد نیاز شماست .

هنگام پرداخت بیاد داشته باشید که مرحله پایینی گمرک می باشد. که در ایم مرحله از طریق درگاه بانک ملی اقدام نمایید و یک کارت عابر دارای رمز دوم مورد نیاز می باشد باید مراحا پرداخت را بدون قطعی و ضعف اینترنت ادامه دهید تا پرداخت موفقیت امیز باشد.

گام نهای: بعداز پایان پروسه کار منتظر یک پیامک  از سمت همتا که حاوی کد فعال سازی است میشویم و بسته به زمان از سه تا 20 روز این پیامک به شماره موبایل وارد شده در گمرک ارسال خواهد شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله